Вести - Кои вид душеци за автомобили се чистат лесно?

Кои вид душеци за автомобили се лесни за чистење?

Различни материјали и својства душеци за автомобили се со различни начини на перење.

Цврстината на перењето е исто така различна, душеците за автомобили сега се вообичаени со овие различни материјали: тепих, гумени душеци за автомобили, ПВЦ душеци за автомобили и ТПЕ / ТПР патосници.

Ајде да објасниме што е различно во начинот на перење на душеците за автомобили:

Тепих за автомобили : повеќето продавници за автомобили ќе дадат тепих со автомобилот кога ќе го купите, добро ќе одговара на автомобилите, и на почетокот изгледа убаво, но по неколку месеци, ќе се извалка и е тешко да се исчисти многу јасно , не е водоотпорен и треба да почекате дека е суво за да го вратите назад во вашиот автомобил, навистина не е лесно да се направи тоа.

tpe car mats -18

ПВЦ кожени душеци за подови за автомобили, Популарно е со години, бидејќи кожата изгледа луксузни душеци за автомобили, е омилена од сопствениците на автомобили во изминатите години. Се сече и се шие со моделите на автомобили, така што е исто така совршено одговара на автомобилот и може да произведува во низок MOQ, тоа е само исечена од машина и зашиена од работник, целата фабрика за душеци за автомобили може да ги произведе сите модели на автомобили. Но, ПВЦ кожните душеци за автомобили лесно можат да дадат отровен мирис на летните горештини , и ќе се расипат откако ќе ги измиете некогаш. Толку малку луѓе го користат сега.

Гумени душеци за автомобили, најголема предност е ефтината цена и можете да ја исечете за да одговара на вашиот автомобил, но овој материјал не е еколошки, и откако ќе го користите неколку месеци, ќе пукне, леплива, зацврстена, омекната, прашкаста, обезцветен, мувлосан, ќе изгледа многу валкано. Затоа, не предлагаме да го користите овој материјал подот МАТ сега.

790-12

Новиот материјал за заштита на животната средина TPE, TPR се широко користени во подни душеци за автомобили. И нема мирис на висока температура, рециклирачки, антилизгачки, водоотпорни карактеристики отпорни на абење. Бидејќи TPE материјалот нема потреба од додаток. 

И дупките за автомобили TPE се 3Д дизајн, има текстура на површината и ќе ја подобрат силата на триење, а околната висока страна може да спречи истекување на дамки од вода, да го заштити автомобилот внатре Дефект на душеците за автомобили TPE е што треба да се развие мувла за секој различен автомобил, ќе треба долго време и ќе чини многу за да се развие. Ако можете да ги најдете душеците за автомобили што ви се потребни во материјалот TPE на пазарот, не двоумете се да го нарачате, сигурно ќе го продадете многу добро.

 

Пред сè, душеците за автомобили TPE и TPR се чистат лесно и се најсоодветни за семејства со деца, не е безопасно за здравјето.

Saveе заштедите време да ги измиете душеците за автомобили TPE, потребни ви се само 2 минути за да ги измиете целосно чисти.

Душеци за автомобили TPE е најлесните чисти душеци за автомобили.

 


Време на објавување: февруари-09-2021 година