Lajmet - Cilat shtroje makinash pastrohen lehtë?

Cilat shtroje lloj makine pastrohen lehtë?

Matet e dyshemesë së materialeve materiale dhe veti të ndryshme janë me metoda të ndryshme larjeje.

Fortësia e larjes është gjithashtu e ndryshme, dyshekët e makinave tani normalisht janë me këto materiale të ndryshme: qilim, dyshekë gome makinash, dyshekë makinash PVC dhe dyshekë makinash TPE / TPR.

Le të shpjegojmë se çfarë ndryshon në mënyrën e larjes së dyshekëve të makinave:

Qilim makine : shumica e dyqaneve të makinave do të japë një qilim me makinën kur e blini, do t'i përshtatet mirë makinave, dhe në fillim duket bukur, por pas disa muajsh, do të bëhet shumë e ndyrë dhe është e vështirë të pastrohet shumë qartë , nuk është i papërshkueshëm nga uji dhe duhet të prisni të jetë e thatë për ta vendosur përsëri në makinën tuaj, nuk është me të vërtetë e lehtë për ta bërë atë.

tpe car mats -18

5D Mbulesa dyshemeje me porosi prej lëkure PVC, Beenshtë bërë e njohur për vite me rradhë, sepse lëkura duket shtroje luksoze makinash, favoriteshtë e preferuar nga pronarët e makinave në vitet e kaluara. Është prerë dhe qepur me modelet e makinave, kështu që është gjithashtu e përshtatshme për makinën dhe mund të prodhojë në MOQ të ulët, është vetëm e prerë me makinë dhe e qepur nga punëtori, e gjithë fabrika e shtrojeve të makinave mund të prodhojë të gjitha modelet e makinave. Por dyshekët e makinave prej lëkure PVC janë të lehta për të dhënë një erë helmuese në nxehtësinë e verës ... dhe do të prishen pasi t'i lani disa herë. Kështu që pak njerëz e përdorin atë tani.

Rrobat e gomës së makinës, përparësia e saj më e madhe është çmimi i lirë dhe mund ta prisni për t'iu përshtatur makinës suaj, por ky material nuk është miqësor me mjedisin, dhe pasi ta përdorni disa muaj, do të plasaritet, ngjitet, forcohet, zbutet, bëhet pluhur, i çngjyrosur, i mykur, do të duket shumë i ndyrë. Pra, ne nuk sugjerojmë të përdorni këtë material dyshemenë e dyshemesë së makinës tani.

790-12

Materiali i ri për mbrojtjen e mjedisit TPE, TPR përdoret gjerësisht në shtrojet e dyshemesë së makinave. Dhe nuk ka erë në temperatura të larta, karakteristika të riciklueshme, anti-shqip, rezistente ndaj konsumit, të papërshkueshme nga uji. Për shkak se materiali TPE nuk ka nevojë për ndonjë agjent shtesë. 

Dhe rrobat e makinave TPE janë dizajn 3D, ajo ka cilësi në sipërfaqe do të përmirësojë forcën e fërkimit dhe ana e lartë përreth mund të parandalojë rrjedhjet anësore të njollave të ujit, të mbrojë makinën brenda. Defekt i shtrojeve të makinave TPE është nevoja për të zhvilluar myk për secilën makinë të ndryshme, do të duhet shumë kohë dhe do të kushtojë shumë për ta zhvilluar atë. Nëse mund të gjeni shtrojat e makinave që ju duhen në materialin TPE në treg, mos hezitoni ta porosisni, me siguri do ta shisni shumë mirë.

 

Mbi të gjitha, dyshekët e makinave TPE dhe TPR pastrohen lehtë dhe janë më të përshtatshmet për familjet që kanë fëmijë, nuk është e padëmshme për shëndetin.

Ju do të kurseni kohë për të larë dyshekët e makinave TPE, ju duhen vetëm 2 minuta për ta larë plotësisht të pastër.

Tapetat e makinave TPE është më e lehtë shtroja e pastër e makinave.

 


Koha e postimit: Shkurt-09-2021